Menu

 

Tengku Seri Utama Raja
(Tengku Ngah Umar bin Abd.
Rahim)

8.5.1920 - 1.8.1920

 
 Image result for no picture

Syeikhul Islam Engku Tuan Embong
(Syed Abu Bakar bin AbdulRahman)
(Pemangku)


1.8.1920-1924

YM Tengku Seri Bijaya Raja
(Tengku Chik Ahmad bin Abd. Rahman)


1.8.1924-25.1.1929

 Image result for no picture

Dato’ Kamal Wangsa
(Hj Sulaiman bin Daud)


29.8.1930-11.11.1931

Dato’ Seri Amar Diraja
(Hj Ngah @ Muhammad bin Yusof)


5.1.1932-28.6.1940

 

 Dato’ Biji Sura
(Mohamad bin Hitam)

25.8.1940-30.6.1942

 

 DYMM Sultan Sulaiman Badrul Alam Shah ibn al-Marhum Sultan Zainal Abidin III

26.7.1942-24.9.1942

 

 Syeikh Hasan bin Said al-Yamani

12.12.1942-18.10.1943

Hj Ahmad Fuad bin Hasan
(Pemangku Pesuruhjaya Ugama)

15.9.1943-15.10.1943

Dato’ Perba Diraja
(Hj Wan Abdul Rahman bin Long)
(Pemangku Pesuruhjaya Ugama)

15.9.1943-9.1.1945

Dato’ Sangsura Pahlawan
(Hj Wan Long Mohd Salleh bin Ahmad)

14.2.1945-1.12.1950

Tengku Pekerma Wira
(Tengku Wok bin Din)

2.12.1950-20.5.1955

Dato’ Bentara Luar
(Hj Mohd Khalid bin Abd Rahman)

21.5.1955-31.5.1960

 

 Dato’ Aria Negara
(Hj Bachik bin Jalal)

1.6.1960-30.6.1968

 

 Dato’ Mustafa bin Abdul Jamal

1.7.1968-1.11.1969

 

 En Abu Johan bin Mohd Johar

1.6.1969-31.12.1971

YAM Tengku Seri Indera Raja
(Raja Zainal Karib Shah Ibni Harun
Al- Rashid)

1.1.1972-31.12.1975
(Kali Pertama)

YM Tengku Seri Bijaya Raja
(Tengku Abdul Jalil bin Tengku Seri Setia Raja)

1.1.1976 -14.11.1979

 

Dato’ Bentara Dalam
(Hj Wan Mohd Noor bin Endut)

16.11.1979-30.6.1981

 

Dato’ Perwira Negara
(Hj Wan Salleh bin Wan Mahmud)

1.7.1981-16.2.1988

Dato Indera Guru
(Hj Wan Manan bin Hj Yaakob)

16.2.1988-31.12.1989

YAM Tengku Seri Indera Raja
(Raja Zainal Karib Shah ibni Harun al-Rashid)

1.12.1989-2.12.1994
(Kali Kedua)

Dato’ Hj Ismail bin Ali

3.12.1994-9.9.1998

Dato’ Tengku Hasan bin Tengku Omar

10.9.1998-5.12.1999

Dato’ Nara Setia
(Hj Wan Awang @ Wan Isa bin Long)

6.12.1999-14.8.2000

Dato’ Hj Muhatar bin Abdullah

15.8.2000-31.12.2001

YM Dato’ Engku Mohamad bin Engku Abdul Rahman

1.1.2002-30.9.2004

 

Dato’ Hj Shaikh Harun bin Ismail

1.10.2004 - 20.3.2011

Dato’ Hj Mohd Rozali bin Saleh

21.3.2011 -16.5.2015

Dato Hj Omar bin Musa

1.7.2015- 28.7.2016

`

Dato Hj Wan Mohd bin Wan Ibrahim

5.9.2016-31.12.2017

Tuan Hj Wan Ismail Sahaimi bin Wan Omar

1.1.2018

 

Jabatan Hal Ehwal Agama Terengganu,

Pusat Pentadbiran Islam,

Kompleks Sri Iman,

Jalan Sultan Mohamed,

20676 Kuala Terengganu,

Terengganu Darul Iman.

096252525

 09-6235185

 

  adminjheat@terengganu.gov.my

Go to top