| 19 Jun 2019, 10: 00 Pagi | | Suhu Kini 28°C Bahasa Malaysia | English    Carian :


Kalendar Aktiviti
 
« Jun 2019 »
AhIsSeRaKhJuSa
      1
2345678
9101112131415
161718
19
202122
23242526272829
30      

Tiada Aktiviti Direkodkan
 
 

Waktu Solat
 
 
 

Renungan
 

Penerbangan terakhir kita bukan dengan pesawat AIRLINES tapi KERANDA yang dipandu 4 manusia menjadi roda. Bekal kita bukan WANG&HARTA tapi AMAL IBADAH. Baju yang kita pakai bukan jenama LEVIS tapi kain KAFAN. Bukan PRAMUGARI yang melayan kita tetapi MALAIKAT MUNKAR NAKIR. Pendaratan kita bukan di JAPAN@USA tapi TANAH PERKUBURAN..pasport kita AL-ISLAM, visa kita bukan 2 tahun tapi untuk selama-lamanya. Tempat tidur kita bukan SPRINGBAD tapi TANAH LIAT..adakah kita sudah bersedia?

 
 

Promosi Web
 

Portal Rasmi Perkhidmatan Kerajaan Malaysia

Biro Pengaduan Awam

PORTAL SURUHANJAYA PERKHIDMATAN AWAM

E-Pembelajaran Sektor Awam (EPSA)

Laman Web Ketua Setiausaha Negara

MAMPU

jpa

My Gov


 

eBuletin
   

Peti Undi
 
Apakah perkara yang menyebabkan anda melayari Portal Bersepadu Kerajaan Negeri Terengganu? :


Keputusan undian sedang direkodkan. Sila tunggu...
 

Anda Pelawat Yang Ke : 1075031

 

  
Terengganu > Sejarah Menteri Besar Terengganu

Sejarah Menteri Besar Terengganu

Y.A.B . Dato' Seri Amar Di Raja
(Haji Ngah Muhammad bin Yusof, MBE)

dari 21.04.1925 - 28.06.1940

Y.B.M. Tengku Seri Setia Raja
(Tengku Omar bin Othman, OBE)

dari 15.07.1940 - 9.12.1941

Y.A.B Dato' Jaya Perkasa
(Encik Da Omar bin Mahmud,  CMG, MBE)

dari 10.12.1941 - 01.12.1947

Y.B.M. Tengku Panglima Perang
(Tengku Muhamad bin Al-Marhum Sultan Ahmad (Pahang), MBE)

dari 17.12.1945 - 26.12.1949

Y.A.B. Dato' Perdana Menteri Di Raja Dato' Seri Setia Di  Raja
(Haji Kamaruddin bin Haji Idris, PPT., MBE,.MCS.)

dari 27.12.1949 - 31.05.1957

Y.A.B. Encik Daud bin Abdul Samad

dari 29.06.1959 - 08.11.1961

Y.A.B. Tan Sri Dato' Ibrahim Fikri bin Mohamad  PMN,.  SPMT,. PPT,.

dari 09.11.1961 - 30.09.1970

Y.A.B Dato' Mahmood bin Sulaiman  DPMT.

dari 01.10.1970 - 04.09.1971

Y.A.B Dato' Haji Nik Hassan bin Haji Wan Abdul Rahman SPMT,. PSD,. KMN,.

dari 05.09.1971 - 31.08.1974

Y.A.B Dato' Seri Amar Di Raja Tan Sri Haji Wan Mokhtar bin Ahmad, SSMT,. PSM,. SPMT,. DA,. DPMJ,. KMN,. JP,. PJK,.

dari 01.09.1974 - 29.11.1999

Y.A.B. Tuan Guru Haji Abdul Hadi bin Haji Awang

dari 30.11.1999 - 21.03.2004

Y.A.B Dato' Seri Idris bin Jusoh

dari 22.03.2004 - 22.03.2008

Y.A.B Dato' Ahmad bin Said

dari 23.03.2008 - 12.05.2014

Y.A.B. Dato’ Haji Ahmad Razif bin Abd. Rahman

dari 12.05.2014 - 9.05.2018

Dr. Ahmad Samsuri Mokhtar

dari 10.5.2018 - sekarang

 

 
© Hakcipta Terpelihara Laman Web Rasmi Kerajaan Negeri Terengganu.
Paparan terbaik menggunakan resolusi 1024x768 melalui pelayar Mozilla Firefox 1.5 dan ke atas.
Untuk mendapatkannya, sila klik Mozilla
Penafian:-Kerajaan Negeri Terengganu tidak akan bertanggungjawab
ke atas sebarang kerosakan di atas penggunaan apa jua
maklumat dalam laman web ini.
Tarikh Akhir Kemaskini Laman Web: 18-06-2019
| Terma Penggunaan | Polisi Privasi | Notis Perundangan | Maklumbalas | Peta Laman |